Przeboje z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy, Bogusława Meca, Krystyny Prońko, Anny Jantar, Seweryna Krajewskiego czy zespołu Kombi będzie można usłyszeć podczas najbliższego koncertu Płockiej Orkiestry Symfonicznej, który odbędzie się tradycyjnie 11 listopada. Wykona je wokalista Jacek Kotlarski z towarzyszeniem zespołu i płockich symfoników pod batutą Jacka Rogali.
Jacek Kotlarski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie śpiewu). W latach 2000-2007 był związany z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie wziął udział w spektaklach: „Miss Sajgon”, „Grease”, „Koty”, „Taniec Wampirów”. Z wielkim powodzeniem zaśpiewał jako solista w projekcie symfonicznym u boku Johna Lorda (Deep Purple). Ma na swoim koncie szereg solowych recitali muzyki filmowej i musicalowej – m.in. w Filharmonii Warszawskiej, Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Bydgoskiej. W 2011 koncertował w jednej z najbardziej prestiżowych sal „ROY THOMSON HALL” w Toronto. Jako wokalista sesyjny nagrywał i współpracował z takimi gwiazdami jak: Ryszard Rynkowski, Krzysztof Kiljański, Ewa Bem, Zbigniew Wodecki. Wiosną 2012 roku ukazał się jego pierwszy solowy i autorski album wydany przez Polskie Radio pt. „Nigdy nie jest za późno”.
Jacek Kotlarski wystąpi z zespołem w składzie: Piotr Wrombel (fortepian) – kompozytor, aranżer, absolwent Wydziału Jazzowego Akademii Muzycznej w Katowicach jest laureatem festiwali i konkursów jazzowych takich jak Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Konkurs Improwizacji Jazzowej w Katowicach, gra także na instrumentach klawiszowych, Zbigniew Wrombel (kontrabas) – instrumentalista, kompozytor i aranżer, gra na kontrabasie i gitarach basowych; Krzysztof Szmańda (perkusja) – absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, od wielu lat związany na stałe z zespołem Orkiestry Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.
Zespół oraz płockich symfoników poprowadzi dyrygent Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach i Festiwalu Świętokrzyskie Dni Muzyki. W styczniu 2012 zainaugurował działalność kieleckich filharmoników w nowej siedzibie, której budową był pochłonięty przez dekadę. Przez kilkanaście lat prowadził działalność dydaktyczną na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, a od roku 2016 jest adiunktem w Akademii Muzycznej w Łodzi.
Jego nagrania kompozycji 3 dla 13 Pawła Mykietyna oraz Concerto á rebours Tadeusza Wieleckiego zwyciężyły na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO w Paryżu (1995 i 1999), a płyta z nagraniem utworu 3 dla 13w roku 2009 otrzymała nagrody Fryderyk w dwóch kategoriach: „Album Roku Muzyka Współczesna” oraz „Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej”. Z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej nagrał m.in. cykl czterech płyt Album Polski, płytę We Are From Here z muzyką Włodka Pawlika oraz płytę Muzyka na otwarcie z utworami zamówionymi u polskich kompozytorów na pierwszy koncert w nowej siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej.
Koncertował na wielu renomowanych festiwalach i konkursach w Europie, Azji i obu Amerykach. Jacek Rogala jest także kompozytorem muzyki symfonicznej, kameralnej, chóralnej i elektronicznej.
Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie POS lub na www.bilety24.pl. Organizatorzy przypominają o obowiązku zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz wypełnieniu oświadczenia o stanie zdrowia.
(l.)