Płocka Orkiestra Symfoniczna rozpoczęła sprzedaż karnetów na styczeń - marzec 2020. Wyjątkowe wydarzenia, wybitni artyści i dyrygenci – to zapowiedź kontynuacji 43. sezonu artystycznego. Rok 2020 rozpocznie się od przebojów operetkowo – operowych, po których w Sali koncertowej zagości rockowa energia, bałkańskie szaleństwo i klezmerskie rytmy.
Wśród propozycji nie zabraknie dzieł wybitnych artystów scen polskich i zagranicznych „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „When the man loves a women”, a także utworów z najnowszej płyty Mateusza Ziółko - „Na nowo”, artysty przez wielu znanego z programów telewizyjnych jak np. „Must Be The Music – Tylko Muzyka”, czy też „The Voice of Poland”. Zwieńczeniem 43. Sezonu artystycznego będzie wystąpienie jednego z najbardziej poszukiwanych duetów fortepianowych na świecie Genova & Dimitrov Piano Duo.
Karnety gwarantują stałe miejsce na Sali przez 6 kolejnych koncertów. Cena wynosi 250 zł w głównej części Sali a 230 zł pod balkonem oraz na balkonie. Na wszystkie koncerty karnetowe Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na godzinę 19.00 do Sali koncertowej PSM, ul. Kolegialna 23.
Karnawał 2020 roku Płocka Orkiestra Symfoniczna rozpocznie Galą operetkowo-operową, na której zabrzmią najpiękniejsze arie i duety z „Zemsty Nietoperza”, „Księżniczki Czardasza”, „Carmen” oraz „Wesołej Wdówki” w wykonaniu niezwykłych głosów: sopranistki – Marty Ustyniak-Babińskiej, mezzosopranistki - Magdaleny Wachowskiej oraz tenora - Szymona Rona wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Katarzyny Tomali-Jedynak.
Szalone skrzypce i muzyka świata to kolejna interesująca pozycja w repertuarze Płockiej Orkiestry Symfonicznej, która wraz z artystami serdecznie zaprasza w magiczną podróż do nostalgicznego świata węgierskiej puszty, poprzecinanej gorącą i namiętną wirtuozerią skrzypiec oraz w świat muzyki klasycznej, otwartej improwizacji i muzyki świata.
Gościem specjalnym koncertu będzie Roby Lakatos - postać, która nie poddaje się jakimkolwiek kwalifikacjom - w tej samej chwili jest szalonym cygańskim skrzypkiem, uduchowionym klezmerem i perfekcyjnie doskonałym wirtuozem,a zaraz potem rasowym jazzmanem i kompozytorem. Artysta pochodzi z rodu legendarnego króla romskich skrzypków, Janosa Bihari ’ego. Jako 9-latek debiutował w roli prymisty w cygańskim zespole, by potem ukończyć z pierwszą lokatą budapeszteńskie Konserwatorium im. Beli Bartoka. Wielbił go Yehudi Menuhin. Lakatos występuje zarówno z formacją Klezmer Karma i śpiewaczką jidysz Myriam Fuks, jak i wielką Marthą Argerich czy klasycznymi Franz Liszt Chamber Orchestra oraz Vieuxtemps Quartet. Znają go wszystkie najbardziej prestiżowe sale koncertowe na trzech kontynentach. Koncertowi blasku doda bardzo ceniona przez Robiego Lakatosa wybitna polska skrzypaczka, solistka i kameralista - Anna Wandtke. Tytułowa "Skrzypcowa Dusza - Violin Soul", to w głównej mierze repertuar debiutanckiej i solowej płyty artystki, wydanej oficyną DUX, do której zaprosiła Robiego Lakatosa i innych znakomitych artystów. Wspomnianej dwójce wybitnych wirtuozów skrzypiec towarzyszą nie mniej wybitni soliści. Na koncertowych cymbałach zagra wybitny wirtuoz, jeden z czołowych węgierskich cymbalistów młodego pokolenia - Jenő Lisztes. Obok niego przy fortepianie zasiądzie wirtuoz, improwizator - Kálmán Cséki. Na akordeonie zabrzmią dźwięki wykonane przez wszechstronnego gdańskiego akordeonistę, solistę - Pawła Zagańczyka. Orkiestrę oraz zespół poprowadzi znany polskiej publiczności artysta/wirtuoz - solista, kameralista, kontrabasista, eksperymentator, założyciel wielu zespołów - Sebastian Wypych.
Kolejna propozycja to koncert kameralny Mateusza Ziółko, tym razem bez udziału płockich symfoników.
Artysty znanego z udziału w programach telewizyjnych m.in.: „The Voice of Poland”, „Must Be The Music – Tylko Muzyka”. Pianista, wokalista, autor muzyki oraz tekstów, 7 lutego wystąpi w Sali koncertowej PSM w Płocku wraz ze swoim zespołem wykonując ciekawy program, a mianowicie covery utworów z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, Czesława Niemena, Michaela Boltona, Eltona Johna, tj. „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „Wspomnienie”, „When the man loves a women”, „I’m still standing” oraz utwory z ostatniej płyty Mateusza Ziółko „Na nowo” . W 2013 roku Mateusz Ziółko został zwycięzcą III edycji programu „The Voice Of Poland” na antenie TVP2, zwyciężył także w konkursie Super Debiuty 2014 podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W listopadzie 2016 r. wydał utwór „W płomieniach” który w 2017 roku był najczęściej granym utworem w Polskich rozgłośniach radiowych a w serwisie YouTube osiągnął spektakularny wynik ponad 40 milionów wyświetleń. 26 maja miała miejsce premiera debiutanckiego albumu pt. „Na nowo”, na którym znalazły się takie utwory jak „Szkło” oraz „Planety”. Najnowszy singiel Mateusza Ziółko o nazwie „Na nowo” już po tygodniu od premiery gościł na wszystkich popularnych listach przebojów. W styczniu 2018 r. Mateusz wspólnie z chórem Sound’n’Grace nagrał utwór „Horyzonty”.
21 lutego w Sali koncertowej wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną wystąpi zespół „Klezmafour” pod batutą maestro Jarosława Praszczałka w koncercie pt.: „Klezmafour orkiestronicznie”. Jest to zespół przemierzający muzyczny świat, czerpiący z niego wszystko, co dobre, ciekawe i zaskakujące. Rozpięty pomiędzy Lublinem, Białymstokiem i Warszawą, właśnie z klezmerskiej tradycji tych regionów czerpie swoje inspiracje. Podchodzi do nich jednak w sposób zupełnie nowatorski, z rockową energią i bałkańskim szaleństwem. Zespół składający się z klasycznie wykształconych muzyków jest laureatem dwóch nagród niezwykle prestiżowego Internatonal Jewish Music Festval 2010 w Amsterdamie. Wygrana zaowocowała świetnie przyjętą trasą koncertową po USA i Kanadzie, gdzie występowali przed kilkutysięczną publicznością u boku takich sław jak Balkan Beat Box, jak również licznymi festiwalami za granicą. Międzynarodowe osiągnięcia zaowocowały zasileniem szeregów impresariatu i wydawnictwa Karrot Kommando obok tak znanych grup jak Kapela ze Wsi Warszawa, Żywiołak czy Vavamuffin.
Dla wszystkich Pań z okazji ich święta Płocka Orkiestra Symfoniczna przygotowała specjalny koncert „Całuję Twoją Dłoń Madame”, który uświetni wokal Macieja Miecznikowskiego, Jacka Borkowskiego, a także tenora Łukasza Gaj wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną pod batutą maestro Sławomira Chrzanowskiego. Panowie wykonają najpiękniejsze pieśni neapolitańskie, utwory musicalowe oraz arie operowe.
Maciej Miecznikowski to postać przez wielu znana m.in. z zespołu „Leszcze”, czy też z prowadzenia programu telewizyjnego „Tak to leciało”. Muzyk, wokalista, autor piosenek, a także showman i osobowość telewizyjna. Obdarzony głębokim i mocnym głosem, dzięki któremu jest w stanie z wdziękiem i charyzmą zainterpretować niemal każdy utwór, z wykształcenia jest śpiewakiem operowym. Multiinstrumentalista – śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie. Jest znany z nagrywania piosenek i bajek dla dzieci, w tym także po kaszubsku. Dwukrotnie użyczył swojego głosu postaciom z filmów rysunkowych w polskich wersjach językowych – „Happy wkręt” oraz „Madagaskar 2”.
Jacek Borkowski - polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Jako wokalista zadebiutował publicznie w 1970 na Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Siedlcach. Laureat Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze w 1975 roku. Aktor od 7 marca 2009 do 25 kwietnia 2009 występował w programie „Jak oni śpiewają”.
Prawdziwą perłą w I kwartale 2020 roku będzie koncert „Na dwie ręce”, jednego z najbardziej poszukiwanych duetów fortepianowych na świecie. Duet wystąpi wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną 20 marca 2020 roku. Za pulpitem dyrygenckim stanie Nicolas Krauze.
Powstanie duetu fortepianowego Genova & Dimitrov - krótko przed wyjazdem na konkurs pianistyczny w Korei Genova i Dimitrov odkryli, że mają dwa fortepiany, ale tylko jeden pokój w Hanover Music Academy. Dlatego spontanicznie postanowili ćwiczyć synchronicznie. Zaledwie kilka miesięcy później, pod koniec 1995 r., Dwoje młodych muzyków rozpoczęło karierę jako duet fortepianowy, a po dwóch latach dotarli do czterech głównych międzynarodowych konkursów duetów fortepianowych w Monachium (ARD), Miami (Dranoff), Tokio i Caltanissetta (Bellini).
Dla pierwszych 50 karnetowiczów Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego przygotowała niespodzianki. Ilość karnetów jest ograniczona, wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!